Boek

Wat ik allemaal zou kunnen zeggen : verhalen om jezelf mee ondersteboven en achterstevoren te filosoferen

Wat ik allemaal zou kunnen zeggen : verhalen om jezelf mee ondersteboven en achterstevoren te filosoferen
×
Wat ik allemaal zou kunnen zeggen : verhalen om jezelf mee ondersteboven en achterstevoren te filosoferen Wat ik allemaal zou kunnen zeggen : verhalen om jezelf mee ondersteboven en achterstevoren te filosoferen
Boek

Wat ik allemaal zou kunnen zeggen : verhalen om jezelf mee ondersteboven en achterstevoren te filosoferen

Nederlands
© 2024
Vanaf 9-11 jaar
Een schaduw die zonder licht nergens is, een smartphone die zichzelf de uitvinding van de eeuw vindt en een winkelkarretje dat droomt van het bewandelen van nieuwe wegen: ze delen allemaal hun dromen en gedachten. Filosofeer je met ze mee? Met eigenzinnige kleurenillustraties. Vanaf ca. 10 jaar.
Onderwerp Filosofie
Extra onderwerp
Titel Wat ik allemaal zou kunnen zeggen : verhalen om jezelf mee ondersteboven en achterstevoren te filosoferen / verhalen Tiny Fisscher ; vragen, opdrachten en dilemma's Katrin Laureyssens ; illustraties Eva Neirynck
Auteur Tiny Fisscher
Medewerker Katrin Laureyssens
Illustrator Eva Neirynck
Taal Nederlands
Uitgever Amsterdam: Uitgeverij Samsara, © 2024
66 p. : ill.
ISBN 9789493394100

NBD Biblion

Bookarang (AI samenvatting)
Een stimulerend kinderboek met korte verhaaltjes om over te filosoferen. In elk hoofdstuk deelt een ongewoon personage zijn of haar dromen en gedachten. Zo is er een schaduw die zonder licht nergens is, een smartphone die zichzelf de uitvinding van de eeuw vindt en een winkelkarretje dat droomt van het bewandelen van nieuwe wegen. Na elk verhaal volgen doe-opdrachten, vragen en dilemma's die de lezer uitdagen om te fantaseren en te filosoferen. Het doel is om op een laagdrempelige te inspireren tot nadenken over de wereld en hoe die in elkaar zit. In lichtvoetige en prikkelende stijl geschreven. Verrijkt met originele en speelse kleurenillustraties. Vanaf ca. 10 jaar. Tiny Fisscher is een zeer bekende Nederlandse schrijver en jeugdauteur. Haar werk wordt in meerdere landen uitgegeven. Katrin Laureyssens is een Belgische kinderfilosofe. Ze verzon de vragen en opdrachten in dit boek. Eva Neirynck is een Belgische illustrator van onder andere kinderboeken. Haar werk stond op de shortlist van de World Illustration Award 2024.

Pluizer

Wat ik allemaal zou kunnen zeggen
Hedwige Buys - 04 februari 2025

Kan een keuze zelf kiezen? Dat is een van de achttien gedachten die de auteurs van dit boek met hun lezer delen. Tiny Fischer goot ze in een herkenbaar verhaal en vulde ze met de hulp van kinderfilosofe Katrin Laureyssens aan met vragen, dilemma’s en opdrachten. Een overzicht van de verschillende gedachten ontbreekt. Maar dat hindert niet want op die manier kan je je als lezer lukraak laten verrassen door de uiteenlopende onderwerpen die aan bod komen. Dat is wellicht de manier waarop jonge lezers zich door dit boek laten leiden, al bestaat de kans dat de groep geïnteresseerde jonge filosofen heel beperkt kan zijn. Daarom lijkt dit een boek om als volwassen begeleider mee aan de slag te gaan.



De verhalen zijn kort, helder en benaderen de werkelijkheid op een originele manier. In combinatie met de open vragen nodigen ze kinderen uit tot zelf denken, tot het stellen van eigen vragen en het bedenken van eigen antwoorden. De creatieve verwerkingen verruimen het denken en zorgen voor verdieping.



Het samen beluisteren, denken en zoeken kan kinderen helpen om zich te oriënteren op de wereld en misschien biedt deze gezamenlijke verkenning ook wel een basis om het boek daarna zelf te exploreren. De verzorgde lay-out draagt zeker bij tot leesbegrip en de aantrekkelijk illustraties, zorgen voor hier en daar voor rustpauzes. Daarnaast vullen ze de gedachtegang origineel aan.