Boek
Nederlands

Toujours l’amour : liefde, lust en bedrog in Frankrijk door de eeuwen heen

Henk Steenhuis (auteur)
+1
Toujours l’amour : liefde, lust en bedrog in Frankrijk door de eeuwen heen
×
Toujours l’amour : liefde, lust en bedrog in Frankrijk door de eeuwen heen Toujours l’amour : liefde, lust en bedrog in Frankrijk door de eeuwen heen

Toujours l’amour : liefde, lust en bedrog in Frankrijk door de eeuwen heen

Een fascinerende geschiedenis van de liefde. Henk Steenhuis laat zien waarom Frankrijk het land van de liefde is en hij vertelt over romantische en kleurrijke avonturen vol passie, verleidingskunst, avontuurtjes en bedrog.

In de liefde kunnen mensen maar beter hun verstand gebruiken; dat was in Frankrijk lange tijd de heersende opvatting. Wie verliefd was en naar zijn hart luisterde, kwam

Titel
Toujours l’amour : liefde, lust en bedrog in Frankrijk door de eeuwen heen
Auteur
Henk Steenhuis
Taal
Nederlands
Uitgever
Amsterdam: Meulenhoff, © 2023
431 p.
ISBN
9789029097789 (paperback)

Besprekingen

Een cultuurhistorisch boek over liefde in Frankrijk door de eeuwen heen. Aan de hand van bekende romans, dagboeken en historisch onderzoek schetst Henk Steenhuis een geschiedenis van de liefde in Frankrijk en vertelt hij over romantische en kleurrijke levens vol passie, verleidingskunst, avontuurtjes en bedrog. Het boek bestrijkt de periode van de opkomst van de bourgeoisie tot het heden, waarbij de lezer meer te weten komt over het avontuurlijke liefdesleven van o.a. Benoîte Groult, Valérie Trierweiler, Anne Pingeot, Carla Bruni, Dominique Strauss-Kahn en vele anderen. Vlot en onderhoudend geschreven. Voor een brede tot geoefende lezersgroep. Henk Steenhuis (1954) is een Nederlandse journalist en Frankrijk-kenner. Hij schreef een klein aantal boeken.